İsrail Dışişleri Bakanı’ndan Yahya Sinvar açıklaması!

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, İsrail’in esirleri eve getirmek için “önemli tavizler vermeyi kabul ettiğini”, ancak Hamas’ın “defalarca reddettiğini” iddia etti.

İSRAİL’DEN SİNVAR BAHANESİ!

Katz, X’teki bir gönderisinde “Herkes Sinvar’ın her şey karşılığında bile tüm rehineleri serbest bırakmaya niyeti olmadığını anlıyor” dedi.

Katz, Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Sinvar hakkında “Dünyanın İsrail’e savaşı kayıtsız şartsız durdurması için baskı yapacağına ve Gazze’yi kontrol etmeye devam edebileceğine inanıyor” dedi.

“NETANYAHU ÇABALARI SABOTE EDİYOR”

Hamas şefi İsmail Haniye Pazar günü yaptığı açıklamada, Netanyahu’yu “saldırıyı sürdürmekle” ve “arabulucular ve çeşitli taraflar aracılığıyla gösterilen çabaları sabote etmekle” suçladı.

Netanyahu’nun ofisi de bir açıklama yaparak, “Rehinelerin serbest bırakılması anlaşmasını Hamas’ın değil de Netanyahu’nun sabote ettiği iddiası tamamen yalandır ve kamuoyunu kasıtlı olarak aldatmaktadır” mesajını paylaştı.

Kahire’de iki gün süren görüşmelerde Hamas’ın kalıcı ateşkes istemesi, İsrail’in ise Filistinlilerin Gazze’deki son sığınağı Refah’ın işgalinde ısrar etmesi nedeniyle anlaşmaya varılamadı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir