‘Aşk-ı Memnu’nun Şayeste’si Fatma Karanfil son yolculuğuna uğurlandı!

Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı ‘Şayeste’ karakteri ile hafızalarda yer eden Fatma Karanfil’den önceki gün vefat etti.

“ÖRNEK ALINAN BİR İSİMDİ”

Karanfil’in ölüm haberini sosyal medya hesabından duyuran menajeri Aslı İslamoğlu; şu ifadeleri kullandı: Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil’i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil’in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil’e Allah’tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur.

Bir süredir kanser mücadelesi veren ve 25 Mayıs’ta entübe edilen oyuncu, 72 yaşındaydı.  Levent’teki Barbaros Hayrettin Paşa Camiinde kılınan öğle namazının ardından Feriköy Mezarlığı’na defnedildi.

Cenazede taziyeleri yeğeni Elif Karanfil kabul ederken, Hülya Koçyiğit, Birol Güven, Pınar Altuğ ve Tamer Karadağlı cenazede hazır bulundu.

Oyuncu Pınar Altuğ, meslektaşı Fatma Karanfil’in vefatı için şu sözleri söyledi:

“HANGİMİZİ ÜZMEZ Kİ?”

Hepimizin çok kıymetlisiydi. Kayıplar her zaman çok can yakıyor.. Fatma abla benim için çok ayrı yeri olan biriydi. Çünkü ben on yedi yaşındaydım Fatma ablayı tanıdığımda. Hatta daha da küçüktüm. Annemle aynı iş yerinde çalışıyorlardı. Sonra ben ilk mankenlik yapmaya başladığımda onun çalıştığı tekstil şirketinde prova mankeni olarak görev yaptı. Dolayısıyla çok küçüktüm tanıştığımızda. Sonra seneler sonra Çocuklar Duymasın’da Zeyno’ya bir anne düşünüldüğünde de Birol’a demiştim ki bak annesi kadar benzeyen biri var. Ben tanıyorum. O zaman Fatma ablanın kapısını çalmıştık. Senelerce de beraber çalışma imkanımız oldu. Bugün burada olmak tabii ki çok üzücü. Hangimizi üzmez ki?

Altuğ muhabirin yönelttiği: ‘Hiç kendisiyle görüşme fırsatınız oldu mu?’ sorusuna ise: ‘Hayır. Görüşmemiştim bir süredir. Nasıl olduğu haberini aldım. sonra da zaten böyle bir imkan olmadı. Maalesef. hayat koşturmacasında galiba bazen bazı şeyleri atlıyoruz, uzaklaşıyoruz. Hepimiz ayrı çalışıyoruz, hepimizi ayrı koşturuyoruz. Son görevimizi yapmak için buradayız. Başımız sağ olsun.’ şeklinde yanıt verdi.

“BİR YILDIZIMIZ DAHA KAYDI”

Usta sanatçı Hülya Koçyiğit, “Daha ebediyete yolcu ediyoruz. Bir yıldızımız daha kaydı. Arkasında pırıltılar bırakarak bu kadar güzel bir insandı. O kadar güzel anılar bıraktı ki bizim. ruhu şad olsun. Allah rahmet eylesin. Tüm sevenlerini geride bıraktıklarına sabır diliyorum. Biz onu çok sevdik. Ben onu ne yazık ki entübe edilmiş haliyle ziyaret ettim. Hastanede. Orada vedalaştık. Aynen. Ben konuştum. O gözleriyle. bana selam verdi. Allah’a ısmarladık dedi. Nur içinde yatsın. Başımız sağ olsun. Başımız hepimizin başı sağolsun.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir